Biyografim

Van Erçiş’ten Kırıkkale’ye göçen bir ailenin 1971 yılında dünyaya gelen ilk çocuğuyum. İlk ve orta öğretimim Kırıkkale’nin Balışeyh ilçesinde, lise eğitimimi ise 13 yaşında sağlık sektörü ile tanıştığım, Ankara Cebeci Sağlık Meslek Lisesi hemşirelik bölümünde tamamladım. Mezuniyet sonrası yapılan atama ile 1989 yılında T.C. Yüksek İhtisas Hastanesi gastro cerrahi, enteroloji ve üroloji yoğun bakımında meslek hayatıma başladım. 

İş ve eğitim hayatım o günden beri uyumlu ve eş zamanlı olarak devam ediyor. 1989 yılında Ankara Üniversitesi Hemşirelik Yüksek Okulunda iki yıl okudum ancak tamamlamadım. Daha sonra 1991-1995 yılları arasında Karadeniz Teknik Üniversitesi, İİBF, İktisat bölümünü tamamladım ve iş hayatımı ise aynı yıllarda Trabzon Kemik Hastanesinde ve Doğumevinde gece nöbetleri tutarak ve Yomra Sağlık Ocağında çalışarak sürdürdüm.  

Mezuniyetin ardından Ankara’ya döndüm ve Dr. Muhittin Ülker Acil Yardım ve Travmatoloji Hastanesinde koroner yoğun bakımda çalışmaya başladım daha sonra aynı hastanede ortopedi servisinde hemşire ve sorumlu hemşire olarak çalıştım. 1999 yılında Ankara Üniversitesi Araştırma ve Uygulamæa Merkezinin temel ve uzmanlık eğitimlerini almaya hak kazanınca aynı yıl Sağlık Bakanlığı Avrupa Birliği Daire Başkanlığı’na görevlendirildim. Sağlık Bakanlığı Merkez teşkilatındaki görev hayatım da bu vesile ile başlamış oldu.

2002 yılında Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesinde hastane müdür yardımcısı olarak görevime devam ettim. Hacettepe Üniversitesi Sağlık Yönetimi Bölümü, Sağlık Kurumları Yönetimi yüksek lisans eğitimim devam ederken Devlet Başbakanlık bursu ile 2009 yılında ABD University of California, Los Angeles (UCLA)’de “Hastane Birliklerinde Finansal Yönetim Eğitimi” aldım. ABD dönüşü Sağlık Bakanlığı Merkez Teşkilatında Strateji Geliştirme Daire Başkanlığında göreve başladım. 

2012 yılında Sağlık Teknolojisi Değerlendirme Dairesi Başkanlığının kuruluşuna hazırlık yapmak üzere Hıfzısıhha Mektebi Başkanlığında, görevlendirildim. Mektep 663 sayılı KHK ile Sağlık Araştırmaları Genel Müdürlüğü (SAGEM) olarak yeniden yapılandırılmasıyla SAGEM Sağlık Teknolojisi Değerlendirme Dairesi Başkanlığında görevime devam ettim. Bu süreçte, Hacettepe Üniversitesi Sağlık Yönetimi Bölümü Sağlık Finansmanı ve Farmako-ekonomi yüksek lisans (2016) ardından da Sağlık Yönetimi doktora programını (2019) tamamladım.  

2017 yılında 669 sayılı KHK ile SAGEM’in kapatılarak görevlerinin Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğüne (SHGM) devredilmesi ile birlikte SHGM Sağlık Teknolojisi Değerlendirme Dairesi Başkanlığında görevime halen devam ediyorum. 

Yaklaşık 35 yıldır içinde olduğum sağlık sektöründe, bir yoğun bakımda hemşire olarak başladığım iş hayatımda, Bakanlık merkez ve taşra teşkilatının işleyişinin içinde aktif olarak yer aldım ve birçok projede çalıştım.  Bu süreçte, gelişim için şart olduğuna inandığım eğitim hayatından hiç kopmadım ve hala öğrenmeye devam ediyorum.  Elde ettiğim birikimi kanıta dayalı sağlık politikaları ve sağlık ekonomisi alanlarında kullanmaktan çok keyif alıyorum. 2012’den beri Sağlık Teknolojisi Değerlendirme Dairesi Başkanlığında sürdürülebilir sağlık politikaları ve sağlık sistemine değer katmak için elimden geleni yapmaya çalışıyorum.